Eenrum met moeite langs CSVH 2

In Groningen speelden de zaalvoetbaldames van Eenrum donderdagavond 20 februari tegen de reserves van CSVH uit Hoogkerk. Onder leiding van scheidsrechter J.H. Langeland uit Uithuizen startte Eenrum goed want al na 2 minuten nam men de leiding. Sarah Rijzinga onderschepte de bal en knalde de 0-1 binnen. Eenrum bleef voorin en in de 4e minuut was het andermaal raak. Via een CSVH-ster verdween een schot van Ellen Toonder in het net: 0-2. De gasten bleven zoeken naar openingen maar vooreerst stond CSVH goed gepositioneerd. CSVH deed zelf wat sporadisch terug maar stuitte op keepster Hilma Hamming. In de 9e minuut viel de 0-3 voor Eenrum. Een uitgooi van keepster Hilma Hamming bereikte Anda Toonder die op haar beurt Sarah Rijzinga vond. Rijzinga maakte het af: 0-3. Echter vervolgens verslapte Eenrum wat waardoor CSVH gelijk twee keer toesloeg (10e en 11e minuut) en ineens weer de aansluiting vond: 2-3. Daarna was Eenrum wel weer voorin maar het moest wel oppassen voor CSVH dat zich niet naar de slachtbank liet leiden. Toch duurde het tot de 25e minuut eer Eenrum de marge weer op twee doelpunten wist te stellen. Een bal van keepster Hilma Hamming bereikte Sarah Rijzinga die op de solotoer ging, de goed keepende doelvrouwe van CSVH omspeelde en de ruststand op 2-4 stelde.

Na de rust ging het ineens heel snel met de roodbaadjes. Al na een minuut vond Anda Toonder Sarah Rijzinga die haar derde van die avond produceerde: 2-5. In de 27e minuut kwam de bal via Ellen Toonder en Sarah Rijzinga bij Anda Toonder die de 2-6 voor haar rekening nam. Weer een minuut later vond Anda Toonder zus Ellen die de 2-7 op het scorebord zette. Toen in de 30e minuut Sarah Rijzinga de bal bij Ellen Toonder kreeg die verrassend uithaalde wat 2-8 betekende leek de wedstrijd dan ook gespeeld. Echter het geschiedde toch anders. Eenrum verzwakte en zag CSVH al dichterbij komen. Tussen de 35e en 45e minuut vonden de gastdames maar liefst vijfmaal de weg naar het doel te vinden zonder dat Eenrum in de tussentijd iets terug wist te doen. Zo stond het ineens 7-8. Gelukkig herpakte Eenrum zich in de slotfase en stelde alsnog orde op zaken. In de 48e minuut werd een combinatie tussen Ellen en Anda Toonder door laatst genoemde goed afgerond: 7-9. Twee minuten later werd Sarah Rijzinga neer gelegd en kreeg een penalty mee. Ze verzilverde deze zelf: 7-10. Dit werd ook de eindstand zodat Eenrum, zij het met moeite, de drie punten mee naar huis nam. Wel speelde CSVH behoorlijk fysiek maar het leverde hun niet het gewenste resultaat op. Komende vrijdag is het de return Eenrum-CSVH 2, aanvang 20.00 uur, Sporthal Leens.