Bekerstunt: EKC dames schakelen eersteklasser CVV Oranje Nassau 2 uit

Op woensdagavond 4 april reisden de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) naar Groningen af om de kwartfinale van de beker te gaan spelen tegen eersteklasser CVV Oranje Nassau 2. EKC hoopte op een redelijk resultaat daar het met 8 dames van het eerste team en 6 dames van het tweede team aantrad. Het ging in het begin aardig gelijk op en het was EKC dat na 11 minuten de leiding nam toen Sarah Rijzinga over de linkerflank doorbrak en de 0-1 noteerde. EKC rook meer en legde Oranje Nassau haar spel op met lange ballen naar voren iets waar de thuisploeg vooralsnog geen raad mee wist. Ook had Oranje Nassau EKC waarschijnlijk onderschat want de gasten toonden weer een strijdlust zoals in de competitie tegen Winsum en Nieuw Roden. De speelsters van het tweede elftal te weten Marijn Nienhuis, Joni Lukkin en Chantal Hofman deden duidelijk goed mee. EKC kreeg in deze fase de betere kansen. Sarah Rijzinga stuitte op de ON-keepster, een corner van Chantal Hofman kreeg geen vervolg en in de 24e minuut kwam de bal via Wendy Reitsma en Chantal Hofman bij Sarah Rijzinga die naast schoot terwijl een minuut later een corner van Rijzinga ook geen vervolg kreeg. Aan de andere kant moest keepster Nicky Bos ook enkele malen uitkomst brengen maar in de 34e minuut kwam de thuisploeg alsnog langszij. Na een voorzet stond de spits van Oranje Nassau helemaal vrij voor het EKC-doel en was het een koud kunstje de gelijkmaker te produceren: 1-1. Natuurlijk liet EKC het er niet bij zitten. Zo stuitte Emma Postma nog op de ON-keepster. Maar allengs begon Oranje Nassau meer druk te zetten. Het raakte nog net de lat en tweemaal bracht keepster Bos uitkomst maar in de 42e minuut kwam Oranje Nassau alsnog op een voorsprong toen een klutsbal niet goed werd weggewerkt: 2-1. Dit bleef het tot de rust.

De tweede helft begon met een EKC dat weer naar voren wilde. Maar Oranje Nassau wilde natuurlijk haar status gestand doen en zette ook nu aan. Eerst schoot het nog naast en wat later werkte Joni Lukkin een vrije trap van Oranje Nassau van het EKC-doel weg maar in de 52e minuut kwam Oranje Nassau via een geplaatst schot alsnog op 3-1 en leek EKC verslagen. Oranje Nassau was beter in het positiespel maar EKC zette daar een portie gezonde strijdlust tegenover. En dat zou zich later uitbetalen. Al een minuut na de 3-1 vond EKC alweer de aansluiting. Emma Postma schoot op het ON-doel en haar keepster dook over de bal heen: 3-2. EKC bleef de aanval zoeken en zag Chantal Hofman vastlopen. In de 59e minuut werd de moegestreden Marijn Nienhuis gewisseld voor de gearriveerde Dinie Bouius. Nadat keepster Nicky Bos wederom redde in de 61e minuut was het de beurt aan EKC. Met hernieuwde strijdlust werd Oranje Nassau onder vuur genomen. Twee voorzetten van Chantal Hofman bereikten Sarah Rijzinga die hier echter geen vervolg aan kon geven. Echter in de 65e minuut kwam EKC alsnog verdiend langszij. Een corner van Chantal Hofman belandde voor het ON-doel alwaar een eigen speelster deze in het doel deponeerde: 3-3. De vreugde was uiteraard groot bij de gasten. Nu wilde EKC natuurlijk meer want het voelde dat er meer in zat. De thuisploeg gaf echter ook niet op maar had geen passend antwoord op het EKC-spel. In de 77e minuut werd ook de moegestreden Chantal Hofman gewisseld voor eveneens tweede elftalspeelster Charlotte van Dort die ook haar bijdrage aan het spel van EKC leverde. Een minuut later vloog een vrije trap van Wendy Reitsma net naast. Ook Oranje Nassau deed nog een poging om de winst te grijpen maar vond keepster Bos op haar weg of de EKC-defensie waaronder Desie Tjoelker en Nicky Knol zodat het bij het einde nog 3-3 stond en strafschoppen uitkomst moesten bieden. Coach Joost Gerdez wilde met het oog hierop Romy Rijzinga nog inbrengen maar was hier net iets te laat mee. Dit werd een spannende aangelegenheid. Als eerste mocht Sarah Rijzinga aanleggen en zij schoot raak (0-1). Oranje Nassau maakte weer gelijk (1-1) waarna Emma Postma EKC weer op 1-2 zette. Weer kwam Oranje Nassau op 2-2 waarna nu verdedigster Gretha Annema recht door het midden EKC op 2-3 zette. Vervolgens schoot de volgende ON-speelster de bal over waarna Rebecca Postma dit helaas ook deed en Oranje Nassau weer langszij kon komen tot 3-3. Vervolgens schoot Joni Lukkin heel beheerst de 3-4 binnen en brak de laatste strafschop voor Oranje Nassau aan voordat het om-en-om zo moeten. Echter keepster Nicky Bos stopte deze inzet en het duurde even voor EKC het door had dat ze verder waren maar daarna was de vreugde-explosie er dan ook. De bekerstunt was gezet. Een niet compleet EKC – zelf spelend in de tweede klasse met een tweede elftal in de vijfde klasser – schakelde het hoger (1e klasse) spelende Oranje Nassau 2 uit en mag het nu gaan opnemen tegen competitiegenoot Sint Annaparochie daar de andere halve finale tussen Helpman en Nieuw Roden gaat eveneens competitiegenoten. Voor de competitie wacht dinsdag 10 april de thuiswedstrijd in Kloosterburen tegen GV Groen Geel aanvang 18.30 uur.

 

EKC – CVV Oranje Nassau 3-3 (2-1) EKC wns (3-4). 11. Sarah Rijzinga 0-1; 34. ON 1-1; 42. ON 2-1; 52. ON 3-1; 53. Emma Postma 3-2; 65. ON e.d. 3-3.

Scheidsrechter: H.P.J. de Wit

EKC: Nicky Bos, Desie Tjoelker, Rebecca Postma, Emma Postma, Sarah Rijzinga, Wendy Reitsma, Gretha Annema, Nicky Knol, Joni Lukkin, Marijn Nienhuis (59. Dinie Bouius), Chantal Hofman (77. Charlotte van Dort), niet ingevallen maar wel reserve Romy Rijzinga.