Bekeravontuur EKC dames voorbij

In de tweede bekerronde speelden de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 18 oktober thuis in Kloosterburen tegen streekgenoot SV Bedum uit het gelijknamige dorp dat uitkomt in de 3e klasse H. Aanvankelijk ging het aardig gelijk op met enkele kansen aan beide zijden. Het was Bedum dat na 19 minuten de leiding nam. Anouk Sikkema zette haar ploeg op 0-1 na een voorzet van Stefanie van der Wal. Na een tegenstoot van EKC was het wederom Bedum dat in de 24e minuut na een aanval over links door Stefanie van der Wal op 0-2 kwam. EKC probeerde wat terug te doen wat in de 30e minuut lukte. Via Rebecca Postma en Irene Bos kwam de bal bij Sarah Rijzinga die de aansluitingstreffer produceerde: 1-2. EKC wilde meer en kreeg hiervoor ook wel de mogelijkheden maar faalde. Bedum begon meer aan te dringen en naarmate de wedstrijd vorderde bleek dat de gasten veel gretiger waren dan de thuisploeg. EKC wist Bedum nog af te stoppen maar in de 43e minuut was het wel raak alhoewel er geen Bedumster aan te pas kwam. Na een corner rolde de bal via de knie van keepster Marjon Bos in het doel: 1-3. Dit werd ook de ruststand. In de rust werd bij EKC Anouk Koster gewisseld voor Lotte Hoogland.

De tweede helft, met wind en zon tegen voor EKC, was een minuut oud toen wederom Anouk Sikkema haar ploeg op 1-4 zette. Nu moest EKC weer komen maar het wilde niet lukken. Aan de andere kant werd een bal van de doellijn bij EKC gehaald. In de 64e minuut werd Loes Korhorn gewisseld voor Alinda Korhorn. Een minuut later kroop EKC weer dichterbij toen Sarah Rijzinga met een lob de 2-4 aantekende. Het werd nog mooier want in de 70e minuut lanceerde Rebecca Postma Lotte Hoogland die via de paal de 3-4 maakte. Echter in plaats dat EKC nu doordrukte en de wedstrijd naar zich toe haalde ging het de andere kant uit. Bedum zette nog een tandje bij waarop EKC geen antwoord had. In de 74e minuut scoorde Bedum maar opnieuw zonder dat ze daar bij betrokken was. Na een corner kopte Nicky Bos ongelukkigerwijze in eigen doel: 3-5. Drie minuten later kwam Romy Rijzinga erin voor Lisette Luit. Het lukte EKC niet meer om nog wat terug te doen terwijl Bedum nog wel éénmaal de weg maar het doel vond. Stefanie van der Wal bepaalde in de 88e minuut de eindstand op 3-6 waarmee het bekeravontuur van EKC voorbij was. Bedum was de terechte winnaar van dit bekerduel. De combinatie weet, na een ongeslagen status deze competitie, weer wat verliezen is en zal deze les zeker meenemen in de uitwedstrijd tegen ONS Boso Sneek 2 komende zaterdag waar dan de 1e periodetitel binnen gehaald kan worden.