Arbitrale dwalingen leiden tot 2e nederlaag EKC

Aan de uitwedstrijd zaterdag 21 maart in Leeuwarden tegen directe concurrent CVV Blauw Wit’34 hebben de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) een zeer wrange nasmaak overgehouden. In Kloosterburen werd het met moeite net 2-2 en ook deze middag werd het moeilijk. De thuisploeg speelde beter en gretiger en keepster Irene Bos moest dan ook enkele malen handelend ingrijpen. EKC daarentegen kwam er te weinig uit. De ploeg speelde meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander. Loes Korhorn viel in de 31e minuut geblesseerd uit en werd vervangen door Alinda Korhorn. Er werden dan ook weinig kansen gecreëerd maar in de 34e minuut werd het alsnog 0-1 voor EKC. Nicky Bos vond Sarah Rijzinga die op de keepster stuitte. Deze kreeg de bal niet onder controle waarna Rijzinga alsnog toesloeg: 0-1. Twee minuten later begon de scheidsrechter zijn rol in het spel op te eisen. Uit een zuivere buitenspelgoal kwam Blauw Wit’34 langszij: 1-1. Protesten van EKC dat het duidelijk buitenspel was werden weggewuifd en de treffer telde. Ook protesten van coach Robert Benes werden afgewezen en hij kreeg te verstaan dat als hij doorging hij het veld kon verlaten. Hierna gebeurde er niet veel meer maar EKC was danig gefrustreerd wat hun spel niet niet ten goede kwam. Bij de rust stond het nog 1-1.

De tweede helft was net begonnen of het stond ineens 2-1 uit wederom buitenspel en ook deze keer wilde de oudere scheidsrechter van geen protesten weten en keurde hij de treffer wel goed: 2-1. Het leek alsof de thuisploeg moest winnen. Naarmate het duel vorderde drong EKC meer aan maar men kwam er niet door. De gasten uit Groningen speelden te onrustig en kwamen niet in hun spel. In de 63e minuut werd Lisette Luit gewisseld voor Lotte Hoogland. EKC wilde wel maar het wilde niet lukken. Blauw Wit’34 op haar beurt deed ook niet veel meer maar behield wel haar voorsprong. Romy Rijzinga kwam er in de 78e minuut nog in voor Marjon Bos. Echter treffers vielen er niet meer zodat 2-1 ook de onterechte eindstand werd en EKC zoals gemeld een wrange nasmaak aan deze wedstrijd overhield. De voorsprong is nu wel geslonken tot 4 punten (mits EKC haar inhaalduel in winst omzet) dus het wordt weer spannend. Komende zaterdag wacht de thuiswedstrijd tegen het eveneens sterke ST Bolsward-RES.