Achilles 1894 – ST Eenrum/Kloosterburen gestaakt

In Assen speelden de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 22 februari de return tegen medekoploper Achilles 1894. Thuis had men nipt met 4-5 verloren. Bij EKC was keepster Marijn Nienhuis om disciplinaire redenen op de reservebank gezet en stond Christina Prins van de reserves onder de lat. Met een aangewezen scheidsrechter in opleiding ging EKC goed van start. Het overrompelde Achilles min of meer en kwam na drie minuten aan de leiding. Roos Meijer vond Sarah Rijzinga die de 0-1 noteerde. EKC ging door en controleerde in deze fase de wedstrijd. Wel moest men oppassen voor Achilles maar vooralsnog wist de thuisploeg niets terug te doen. Het was wederom EKC dat haar voorsprong in de 11e minuut verder uitbreidde. Krista Berghuis vond Sarah Rijzinga die zich door de verdediging werkte en de 0-2 scoorde. Echter hierna hervond Achilles zich en liet het zien waarom het op de 2e plaats van de ranglijst bivakkeerde. Twee minuten na de 0-2 lag de 1-2 in het net en daarna begonnen de gastdames te draaien. Met snelle aanvallen en combinaties bezorgden ze EKC handenvol werk. EKC probeerde wel wat terug te doen maar moest toch toestaan dat Achilles langzaamaan de wedstrijd overnam. In de 21e minuut viel dan ook de gelijkmaker toen na een corner uit de kluts de 2-2 werd ingeschoten. Achilles rook meer en na een snelle aanval door het midden in de 32e minuut was de score gekanteld: 3-2. EKC probeerde het wel maar het mocht niet gelukken. Achilles aan de andere kant had Vrouwe Fortuna wel aan haar zijde want toen het rustsignaal viel stond het al 6-2 in haar voordeel.

De tweede helft begon veelbelovend. Vanuit de aftrap belandde de bal bij Rebecca Postma die er vandoor vloog en de 6-3 binnen prikte. Een lichte hoop vlakkerde op bij EKC. Tot tweemaal toe wist Achilles doelpogingen van Sarah Rijzinga te verijdelen. Het was wederom de thuisploeg dat haar voorsprong in de 50e minuut uitbreidde naar 7-3. Nog éénmaal kwam EKC weer terug in de 59e minuut. Een schot van Sarah Rijzinga belandde bij Irene Bos die verkleinde naar 7-4. Vlak hierna werd Roos Meijer vervangen door Claudia van der Horn. Achilles sloeg twee minuten later alweer terug. Een corner werd niet goed weggewerkt en zo stond het ineens 8-4. EKC probeerde weer terug te komen maar Marjon Bos stuitte op de keepster en een corner van Sarah Rijzinga kreeg niet het gewenste resultaat. Toen brak de 71e minuut aan. Krista Berghuis attendeerde de scheidsrechter op een fout en kreeg als resultaat de gele kaart voorgeschoteld. Ook moest zij voor 10 minuten het veld verlaten iets wat echter niet geld voor categorie A. Toen coach Robert Benes de scheidsrechter hierop aansprak was zijn antwoord een rode kaart voor Benes. Toen deze zich naar de mening van de scheidsrechter niet snel genoeg verwijderde, staakte deze in de 75e minuut de wedstrijd en ging naar huis. Het is nu aan de KNVB of de 8-4 als eindstand wordt gehandhaafd en of er tuchtmaatregelen uit voortvloeien. Echter de wedstrijd was een staking helemaal niet waard en ook Achilles was hoogste verbaasd over de staking. Het geheel was een storm in een glas water maar het bleef wel overeind. Dit wordt vervolgd. Zaterdag 8 maart is het Zuidhorn-EKC, aanvang 14.30 uur.